OM OSS

 

Karl Eder har en bakgrund som frilansjournalist. Utöver sin psykologverksamhet arbetar han även som författare, och utkom under våren 2013 med debutromanen Gale. Just nu är han aktuell med sin nya bok, De sju vuxensynderna, som handlar om hur vuxna förhåller sig till barn. Boken ger konkreta råd till föräldrar, med utgångspunkt i de vanligaste problemsituationerna i vardagen med barn.

 

Fadi Lahdo har i sitt arbete som psykolog vid BUP, utvecklat en särskild Ilskekontrollbehandling för ungdomar. Under våren 2013 blev Fadi belönad med Stockholms läns landstings pris för innovation och kreativitet, Gyllene Äpplet, för mobilappen "Hemuppgiften" som är ett stöd i psykoterapeutisk behandling. Fadi har tidigare varit ordförande för Sveriges kliniska psykologers förening

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fadi Lahdo

Leg. psykolog

Tel. 08-410 225 81

fadi@eder-lahdo.se

Karl Eder

Leg. psykolog

Tel. 08-410 225 82

karl@eder-lahdo.se

Eder &

Lahdo

Byrå för modern psykologi

Elsa Bergh

Leg. psykolog

Tel. 08-410 225 84

elsa@eder-lahdo.se

Tina Lind

Leg. psykolog

Föräldraledig

tina@eder-lahdo.se

Filip Bergman

PTP-psykolog

Tel. 08-410 225 85

filip@eder-lahdo.se

Annika Möller

PTP-psykolog

Tel. 08-410 225 83

annika@eder-lahdo.se

Katrin Chamoon

PTP-psykolog

08-410 225 86

katrin@eder-lahdo.se